intro 06228 червня 2016 р. на обох берегах Тиси (с. Галабор, Берегівський район, Закарпатська область, Україна та с. Тисакород, Угорщина) відбувся спільний українсько-угорський День Дунаю.

Свято розпочалося на баржі на Тисі між двома берегами, де вперше спеціально до свята були відкриті тимчасові пункти переходу та організовано тимчасову переправу між двома берегами р. Тиса, яка стала символом єднання двох держав та ще одним кроком до Європи без кордонів.На початку свята на баржі посеред р. Тиса гостей привітали: генеральний директор Головного держуправління водного господарства Угорщини Шомйоді Болаж, в.о. голови Держводагентства України Овчаренко Ірина, виконавчий секретар МКЗД Іван Завадський, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, заступник голови Загальних Зборів області Саболч-Сотмар-Берег Борчі Ендре.

Програма цьогорічного свята була насиченою і включала різноманітні заходи: семінар з питань розвитку водного господарства України та Угорщини, квест-вікторину для дітей «Скарби Тиси» та музичний фестиваль «З любов’ю до Тиси». В квест-вікторині у складній боротьбі перемогла команда дітей с. Квасово, які отримали у подарунок гумовий човен, щоб мандрувати Боржавою та Тисою.

Окремим заходом в рамках Дня Дунаю стала урочиста передача контейнерів для роздільного збору пластику с. Галабор від незмінного партнера свята — компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна. Село Галабор стало п’ятим населеним пунктом на Закарпатті, де за підтримки компанії удосконалюється система управління відходами (у попередні роки роздільний збір сміття було запроваджено у с. Великий Бичків, с. Ясіня, с. Квасово, та с. Баранинці). Така ініціатива компанії була з вдячністю оцінена Берегівською районною державною адміністрацією.

Однією з найцікавіших частин дійства стало розмалювання дітьми «Тисяйської риби бажань» у формі малих рибок. Паралельно відбувався конкурс на найкращу легенду про неї. Діти написали безліч легенд, легенда-переможець опублікована на фейсбук-сторінці Дня Дунаю. День Дунаю завершилося символічним заходом, а саме обміном малими «Тисяйськими рибками бажань», розмальованими угорськими та українськими дітьми. Угорці зробили стіну бажань, прикрашену рибками, а в Україні з’явилася чудова арка бажань, усіяна рибками.

Всього у святі з обох берегів взяло участь більше 1000 людей, з яких приблизно 300 — діти. Такі свята не лише приносять радість дітям і дорослим, але й посилюють транскордонну співпрацю і привертають увагу широкої громадськості до р. Тиса, її приток і необхідних заходів по її охороні.

Довідково: Україна та Угорщина є сторонами Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай. Вони взяли на себе зобов’язання охороняти річки басейну Дунаю, зокрема і Тису. Ключовим екологічним інформаційним заходом МКЗД є День Дунаю, який проводиться щорічно одночасно в усіх країнах басейну. Цього року свято було організовано спільно Закарпатською ОДА, Кока-Кола Беверіджиз Україна, групою енергетичних компаній РЕНЕР, Басейновим управлінням водних ресурсів Тиси, Верхньо-Тисяйським водним інспекторатом (Угорщина), проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» та Закарпатською обласною організацією Всеукраїнської екологічної ліги.

logos

Догори