intro 041Проект АПЕНА приступив до реалізації Програми тренінгів у водному секторі, починаючи з семінару з Водної рамкової директиви та Паводкової директиви, котрий відбувся у Львові, 12–13 квітня 2016 року. Тренінг спрямований на розуміння процесу делімітації та типології поверхневих водних тіл з ВРД, а також Попередньої оцінки ризику паводків (PFRA), відповідно до Паводкової Директиви.

До учасники семінару (всього тридцять (30)) увійшли представники Державного агентства водних ресурсів (Держводагентство), органи управління басейнами рік (БУВР), Український Гідрометцентр, обласні гідрометцентри (ОГЦ), державні екологічні інспекції (Держекоінспекції), Державна служба геології та надр України.

В цілому, 17 семінарів планується провести до середини 2018 року, при цьому загальна кількістю підготовлених експертів для водного компонента складе близько 200–250 осіб. Навчальні семінари будуть систематично включати в себе поєднання презентацій щодо виконання вимог ЄС, а також стосовно передової практики впровадження у сфері апроксимації директив водного сектора Угоди про асоціацію, розвитку подій в галузі правової транспозиції, практичні тематичні дослідження і завдання, котрі стосуються конкретної ситуації, що склалася в Україні.

Програма заходу і презентації семінару у Львові:

  1. Програма семінару.
  2. Мета, завдання, організація семінару. Олексій Ярошевич.
  3. Презентація положень водних директив ЄС з Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Елеонора Барткова.
  4. Прогрес в транспозиції вимог ЄС щодо водного сектора. Сергій Вихрист.
  5. Визначення меж районів річкових басейнів, включаючи практичні заняття в групах. Василь Гребінь.
  6. Типологія, вихідні умови та системи класифікації, включаючи практичні заняття в групах. Олексій Ярошевич.
  7. Ідентифікація (виділення) водних тіл, включаючи практичні заняття в групах. Оксана Коноваленко.
  8. Попередня оцінка ризику паводків, включаючи практичні заняття в групах. Канстанцін Цітоу.
  9. Попередня оцінка ризику паводків – досвід країн-членів ЄС. Елеонора Барткова.

Догори