intro 20430 червня 2018 р. за підтримки проекту ЄС АПЕНА, в Закарпатській області (басейн Тиси) відбулося святкування Дня Дунаю. Це була вже 12 річниця цього унікального екологічного заходу, який об’єднує 14 країн басейну Дунаю.

Кожен День Дунаю має свою особливу тему. Цьогорічною темою Дня Дунаю стало попередження забруднення річок пластиковими відходами, що відповідає пріоритетам ЄС щодо захисту річкових та морських екосистем.

З метою залучення громадськості була вигадана спеціальна історія про пластикових піратів, які замість золота полюють на ПЕТ пляшки. Діти зробили театралізовані виступи з їх розумінням проблеми масштабу пластикового забруднення. Вони також зробили особливі кораблі з пластику. В ході заходу, екологічні лицарі змагалися з пластиковим монстром, якого в кінці кінців перемогли. Для того, щоб приєднатися до спільноти еколицарів, діти мали відповісти на питання щодо періоду розкладу різного типу сміття, сталої енергетики, та допомогти розмалювати великий надпис з каменів, який говорить «Квасово (село, де відбувся фестиваль) любить р. Боржава (річка, притока Тиси)». Кульмінацією заходу стала спільна промова клятви еколицарів та посвячення у лицарі, використовуючи спеціальну монету, виготовлену ковалями на фестивалі. Захід широко висвітлювався у засобах масової інформації, і що, дуже важливо, запам’ятався всім учасникам.

Догори