intro 16221 грудня відбулася презентація сучасного геопорталу «Водні ресурси України».

Заступник міністра Микола Кузьо під час заходу відзначив, що одним із пріоритетів політики Уряду є розвиток інформаційних технологій та відкритих даних. Цей портал стане складовою ширшої платформи «Відкрите довкілля», яку розробляє Мінприроди спільно з Держводагентством та іншими центральними органами виконавчої влади. Він підкреслив, що в перспективі на картах річок у геопорталі будуть відображені дані моніторингу стану води у виділених водних масивах, що дасть змогу усім зацікавленим наочно побачити екологічний стан водойм України.

Голова Держводагентства, Ірина Овчаренко, відзначила, що геопортал «Водні ресурси України» є результатом ґрунтовної роботи багатьох інституцій, у якому взяли участь проект ЄС APENA, провідні експерти водогосподарського напрямку Мінприроди, Держгеокадастру, народні депутати України, Секретаріат Комітету екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, науковці та безпосередньо водогосподарські організації Держводагентства.

Експерт проекту APENA Віктор Дуркот поінформував присутніх про технічні можливості геопорталу. Він повідомив, що інформаційна система поки що працює у тестовому режимі, відповідно громадськість та науковці можуть впевнено долучатися до її активного тестування.

Геопортал вперше відкриває шлях до оновлюваної інформації про річки та відіграватиме важливу роль при розробці планів управління річковими басейнами.

Догори