intro 092Тренінг/семінар «Імплементація Оселищної Директиви: Фауна» було організовано в м. Яремче, на базі Карпатського НПП 27–29 вересня 2016 року.

В семінарі взяли участь 34 учасники з університетів, академії, адміністрацій природоохоронних територій та Мінекології з західних регіонів України. Всі учасники були забезпечені програмою заходу, всіма презентаціями, таблицями Excel Додатків II, IV та V до Оселищної Директиви — тварини України та ЄС.

Перша сесія присвячена Natura 2000 «Території, які мають важливе значення для суспільства: опис, ідентифікація, розмежування, синтез даних щодо видів та їх оселищ», була представлена Міланом Янаком, зоологом, запрошеним доповідачем. Друга сесія «Введення до ідентифікації видів тварин, занесених до Додатків II, IV і V Оселищної Директиви» представлена Оленою Лєтицькою, експертом з питань зоології. Під час третьої сесії було створено три робочі групи: 1) безхребетні — під керівництвом В. Костюшина, 2) риби, амфібії та рептилії — під керівництвом О. Лєтицької та 3) ссавці — під керівництвом О. Киселюка. Ключовий експерт APENA Ян Шеффер пояснив завдання РГ — для отримання коментарів по проектам додатків.

Другий день розпочався зі знайомства з Карпатським національним природним парком та його чудовим інформаційним центром. Після обіду продовжилася робота в робочих групах над додатками з фауни. Ввечері була презентація від Мілана Янака про моніторинг і звітність «Методи моніторингу, організаційна та інформаційна системи».

Третій день: четверта сесія, присвячена «природоохоронному статусу видів» та як досягти цього шляхом планування управління, моделі управління та моніторингу. Остання частина тренінгу була зосереджена на представленні результатів робочих груп.

 

Догори