intro 19515–17 травня 2018 року в селі Мигія Миколаївської області на базі Національного природного парку «Бузький Гард» відбувся семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора», організований Мінприроди за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища».

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з оселищною концепцією: ідентифікацією, методологією картографування та оцінкою даних. Експерти представили концепцію «природоохоронного статусу видів та оселищ» та як досягти цього статусу за допомогою планування управління, моделі управління та моніторингу.

Під час практичної частини семінару було проведено картування модельної ділянки долини річки Південний Буг в межах Національного природного парку «Бузький Гард». Усі зібрані дані було занесено до бази даних, на основі якої створено ГІС, що складалася з понад 10 інформаційних шарів, завдяки чому було продемонстровано перспективи подальшого використання таких даних для розробки менеджмент-планів об'єктів Смарагдової мережі в Україні.

Особливу увагу було приділено проблемі запланованого підвищення рівня води в Олександрівському водосховищі до проектної відмітки 20,8 м, що повністю протирічить зобов'язанням України щодо збереження територій Смарагдової мережі відповідно до угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Додатки:

Догори