intro 17512 березня о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг на тему «Без віз і кордонів: як захистити дику природу в Україні відповідно до стандартів ЄС?», в якому взяли участь:

  • Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України
  • Хосе Мануель Ернандес, перший секретар, Представництво ЄС в Україні, програма «Конкурентна політика і енергетичні ринки»
  • Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції
  • Анастасія Драпалюк, головний спеціалість Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів
  • Ральф Юліх, керівник проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища»
  • Андрій Андрусевич, старший аналітик Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»
  • Олексій Василюк, еколог МБО «Екологія-Право-Людина».

Учасники повідомили, що вже розроблено відповідний законопроект, основна ідея якого – перехід від охорони природи до збереження природи. У ньому закладено, що буде охоронятися не якась територію в цілому, а конкретні види та природні оселища. Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна має прийняти дві директиви у сфері охорони флори та фауни – пташину та оселищну. Також від України вимагається дотримання Бернської конвенції, яка передбачає гармонізацію стандартів підтримання біорізноманіття.

Нещодавно Європейський Союз надав 271 природоохоронному об’єкту України статус об’єктів-кандидатів Смарагдової мережі Європи. Наступний крок – Україна має офіційно присвоїти такий статус цим територіям. «Ми сподіваємося, що за рахунок законопроекту нам вдасться чітко сформулювати, які наступні кроки мають бути здійснені для того, аби ці території охоронялися належним чином у довгостроковій перспективі», – підкреслив Хосе Мануель Ернандес, перший секретар Представництва ЄС в Україні.

Смарагдова мережа Європи – міжнародна мережа, яка включає спеціальні природоохоронні території. Офіційний запуск мережі очікується у 2020 році. На сьогодні в Європі діє мережа NATURA 2000. Європейський Союз щорічно виділяє на підтримку програми та розробку менеджмент-планів відповідних територій 5,8 мільярдів євро – близько 65 євро на 1 га. Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України, наголосив, що в Україні вартість розробки менеджмент-планів набагато менша. Так, видатки складатимуть не більше 2 мільйонів євро на рік – близько 3 євро на 1 га.

Для кожного виду, для кожного оселища розроблятиметься план, як його зберігати. Ціль – досягнення сприятливого природоохоронного статусу кожного виду, що охороняється.

Додатково про подію читайте тут: http://uacrisis.org/ua/65075-zminy-do-prirodoohoronnogo-zakonodavstva

Додатки:

Догори