intro 1318 липня 2017 року  на території Пирятинського національного природного парку, що на Полтавщині, відбулася природоохоронна акція «Найменші – найбільш вразливі у природі». Акція  була приурочена до Дня працівника природно-заповідної справи  та пройшла  за сприяння проекту Європейського Союзу «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС в сфері навколишнього природного середовища» (APENA project).

Вперше комахи опинилися у центрі уваги природоохоронної влади України. Учасники акції за допомогою природних матеріалів (глини, сухого очерету, тирси, листя, кори, моху та дерева) побудували найбільший в Європі «будиночок для комах», створивши  всі умови для цілорічного життя та зимівлі 50 видів комах.

Подія розпочалася з прес-конференції щодо основних загроз та діяльності щодо охорони комах, що її здійснюють Мінприроди та ентомологи, які розповіли громадськості про важливість захисту комах. В рамках заходів відбувся екологічний квест, в якому брали участь діти. Переможців та учасників нагороджено призами – яскравими книгами і плакатами природоохоронного спрямування. Активну участь у події взяли близько 150 представників місцевої громади, місцевої влади та самоврядування, громадських організацій, зокрема, Асоціації природоохоронних територій.

В акції також взяли участь представники Одеси, Чернігова, Миколаїва та Тернополя, які висловили налашгтованість на подальше розповсюдження ідей та практичнийх дій щодо збереження комах на і ншифх територіях України.

Догори