intro 08820 вересня 2016 року за ініціативою Міністерства екології та природних ресурсів України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» відбувся круглий стіл «Європейська інтеграція у сфері екологічної оцінки: ОВД та СЕО» («Проекти законів по СЕО і ОВД = попередження забруднення та євроінтеграція»).

Метою обговорення була підготовка до другого читання та невідкладне прийняття Законів України «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) (реєстр. №3259) та «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) (реєстр. №2009 а-д).

Засідання круглого столу складалося з двох сесій: сесії Високого рівня та Експертної сесії. Першу сесію вів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Другу сесію вів народний депутат України, Секретар Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Остап Єднак.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час свого виступу зазначив: «Оцінка впливу на довкілля — не перешкода, а можливість для екологічно відповідального бізнесу грати за прозорими правилами та отримувати інвестиції. Це не просто формальне виконання зобов'язань перед ЄС. Насправді багато міжнародних партнерів орієнтуються у своїй діяльності на стан виконання країною міжнародних зобов'язань. І стосується це не лише проектів допомоги, а й кредитних можливостей для українського бізнесу".

Крім Міністра О. Семерака на сесії Високого рівня виступали: народний депутат України, Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак, Співголова Європарламентської групи зелених / Європейський вільний альянс у Європейському Парламенті Ребекка Хармс, народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин, Голова відділу політики наближення та оцінки впливу на довкілля Генерального директорату з навколишнього середовища Європейської Комісії Джордж Кремліс, Керівник групи «Енергетика та довкілля» Групи підтримки України, Європейська Комісія Торстен Веллерт, Екологічний експерт Секретаріату Енергетичного Співтовариства Петер Вайда та менеджер групи «РПР-Довкілля» Олена Кравченко.

Участь у заході взяли народні депутати України, працівники Верховної Ради України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, науковці, представники європейських установ, міжнародних організацій та громадськості.

Під час круглого столу було наголошено на необхідності найшвидшого прийняття Верховною Радою України Законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку» та практичного впровадження їх положень.

Співголова Європарламентської групи зелених / Європейський вільний альянс у Європейському Парламенті Ребекка Хармс зазначила: «Кроки, які передбачаються цими законами — це справді кроки у правильному напрямку для екологічної політики України… З точки зору ЄС зараз саме час зробити прогрес у сфері оцінки впливу на довкілля, саме зараз — час, період головних змін, і я сподіваюся на значні інвестиції також для України. Сподіваюся, екологічне законодавство зможе вирішити ситуації щодо нових великих проектів і можливих інвестицій в них».

В свою чергу Голова відділу політики наближення та оцінки впливу на довкілля Генерального директорату з навколишнього середовища Європейської Комісії Джордж Кремліс підкреслив, що ці закони є надзвичайно важливими для країни та її міжнародних зобов’язань. Директиви щодо ОВД та СЕО є пріоритетними директивами, положення яких слід транспонувати в законодавство України згідно з Угодою про Асоціацію Україна-ЄС.

Засідання пройшло у конструктивній атмосфері, а його учасники під час обговорення були одностайні в необхідності впровадження ОВД та СЕО як складових наближення Українидо вимог права ЄС.

Догори