intro 177З січня 2018 року реалізується пілотний проект АПЕНА з впровадження ОВД. Загальна мета цього пілотного проекту — підтримка створення нової системи ОВД в Україні. Основним бенефіціаром пілотного проекту є МЕПР та департаменти екології обласних адміністрацій (ОДА), відповідальних за впровадження ОВД.

Спеціальна мета пілотного проекту полягає у створенні єдиного та узгодженого підходу до прийняття рішень відповідальними органами охорони навколишнього середовища, зокрема щодо трьох основних елементів процедури ОВНС, а саме:

а) надання умов щодо обсягу досліджень;

б) надання висновку ОВД з екологічними умовами на основі розгляду реальних аплікацій (проектів);

в) організація участі громадськості та врахування її результатів у відповідних рішеннях.

Пілотні властивості проекту відображаються у таких відтворювальних аспектах:

  • Перші приклади, підтримані пілотним проектом щодо рішень з надання умов щодо обсягу досліджень, надання висновку ОВД та результатів участі громадськості, публікуватимуться в електронному реєстрі ОВД, щоб слугувати найкращими прикладами для МЕПР та регіональних органів влади у майбутньому прийнятті рішень.
  • Єдиний підхід, розроблений Пілотним проектом щодо основних елементів ОВНС, буде застосовуватися до рішень Мінприроди, а також Департаментів екології обласних адміністрацій.
  • Настанови щодо впровадження будуть містити стандартизовані методологічні підходи та практичні поради щоб забезпечити подальше ефективне та послідовне впровадження нового законодавства щодо ОВД на національному та регіональному рівнях.
  • Пілотний проект вперше продемонструє, як впроваджувати нову систему ОВД в Україні відповідно до найкращої практики в ЄС.
  • Принаймні 20 фахівців бенефіціарів, відповідальних за виконання завдань з впровадження ОВД, будуть навчені таким чином, щоб вони самі стали тренерами для майбутніх тренінгів (поза проектом АПЕНА).
Догори