intro 15721 листопада в Оргуському центрі відбулася 3-денна спеціальна зустріч, присвячена практичній реалізації ОВД, за участі Міністра екології та природних ресурсів України,  заступників голів регіональних державних адміністрацій (ОДА) та представників департаментів екології,

За цей час було проведено тренінг та узгоджено модель ефективної взаємодії між міністерством та обласними державними адміністраціями.

У вітальній промові, Міністр Остап Семерак нагадав, що 18 грудня набере чинності Закон України "Про оцінку впливу на довкілля". Він підкреслив, що із введенням Закону про ОВД в Україні скасовується пострадянська модель екологічної експертизи та запроваджується новий європейський формат оцінки впливу на навколишнє середовище. Обов'язок проводити оцінку впливу на навколишнє середовище буде покладений на відділи екології та природних ресурсів, які після адміністративної реформи підпорядковані ОДА. Оцінка впливу на довкілля є першим європейським інструментом у сфері охорони навколишнього середовища в Україні, який вимагатиме обов'язкового розгляду екологічних наслідків діяльності у всіх галузях економіки.

Міжнародний експерт, член комітету з питань дотримання Оргуської конвенції, професор Єжи Єндрошка під час зустрічі привітав українців з прийняттям Закону про ОВД, зазначивши, що це велике досягнення, яке є прикладом ефективної реалізації міжнародних стандартів оцінки впливу на навколишнє середовище в Україні. Він та інші експерти Проекту АПЕНА взяли активну участь у триденній події.

Матеріали тренінгу:

Догори